RŠT ir doto organizāciju biedrs

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera

Mediācija un ADR

Latvijas Tirgotāju Asociācija

Rīgas Biznesa kamera

Par RŠT
Šķīrējtiesas izveidošanas vēsture

Šķīrējtiesas izveidošanas vēsture

Drukāt


"Izšķirot strīdus ātri un kvalificēti, mēs padarām biznesa pasauli godīgāku un saprātīgāku". /RŠT misija/

 

Rīgas šķīrējtiesa ir kļuvusi par vienu no līderiem Latvijas šķīrējtiesu vidū, kura aktīvi attīstās un piedāvā visaugstākās klases šķīrējtiesvedību. Kā tad viss sākās?

 

Pēc jaunā Civilprocesa likuma stāšanās spēkā 1999. gada 1. martā, uzņēmējiem Latvijā radās jauna iespēja. Valsts piešķīra pusēm tiesības pašām lemt, kur viņu strīds tiks izskatīts, valsts tiesā vai šķīrējtiesā.

 

Rīgas šķīrējtiesas dibināšanas pirmsākumos bija divi juristi – Jurijs Ņikuļcovs un Viktors Kasjanovs, kuri novērtēja šķīrējtiesas nozīmi. 1999. gadā 1. aprīlī Latvijas republikas Tieslietu ministrijā tika iesniegts pieteikums par Rīgas šķīrējtiesas reģistrāciju. Tā ir mūsu dzimšanas diena!

 

Uz šo dienu vispārējo vadību Rīgas šķīrējtiesā īsteno Jurijs Ņikuļcovs. Viņš ir Rīgas Šķīrējtiesas priekšsēdētājs, kā arī ir viens no šķīrējtiesnešiem.

 

Rīgas šķīrējtiesa aktīvi popularizē šķīrējtiesvedību Latvijā. 2014.gadā RŠT dibinātājs (Biedrība "Rīgas šķīrējtiesas dibinātājs") izveidoja divas jaunas struktūras – RŠT Mediācijas nams un RŠT Izsoles nams, kuras arī seko Rīgas šķīrējtiesas misijai.

 

 

Laikam ritot, uzņēmēji aizvien vairāk novērtēja šķīrējtiesas priekšrocības, kā arī citus alternatīvus strīdu risināšanas veidus. No gada uz gadu, Rīgas šķīrējtiesa attīstījās un auga, sekmējot Latvijas biznesa un ekonomikas uzplaukumu, kā arī turpina to darīt šodien. Šo gadu garumā RŠT ir izdevies gūt ne vienu vien panākumu.  (Iepazīties ar RŠT sasniegumiem)