RŠT ir doto organizāciju biedrs

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera

Mediācija un ADR

Latvijas Tirgotāju Asociācija

Rīgas Biznesa kamera

Jaunumi

Jaunumu kalendārs

<< < 2018 Jūnijs > >>
Pd Ot Tr Ct Pt St Sv
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301

Jaunumi


Meklēt:

Videokonference šķīrējtiesas procesā

05-06-2018

Arvien lielāku popularitāti valsts tiesās iegūst strīda izskatīšana, izmantojot Videokonferenci. Videokonference – tā ir iespēja attālināti piedalīties valsts tiesas procesā, neatkarīgi no tā, kurā pilsētā Jūs atrodaties, neierodoties uz procesu klātienē. Šī tehnoloģija kļūst arvien populārāka- visa 2017. gada laikā vairāk kā 13 000 reizes valsts tiesās Latvijā tika izmantota Videokonference.

 

Tomēr, ne visi ir informēti, ka dotā iespēja ir noteikta arī Rīgas šķīejtiesas reglamentā, ja lieta tiek izskatīta šķīrējtiesas procesā.

 

Uz doto brīdi visas valsts tiesas Latvijā ir aprīkotas ar nepieciešamām iekārtām, kuras ļauj procesa pusēm piedalīties tiesvedības procesā attālināti, pielietojot Videokonferenci. Valsts tiesa var organizēt tiesas sēdi, izmantojot Videokonferenci, ar mērķi nodrošināt taisnīguma pieejamību, tiesvedības izmaksu, kas ir saistītas ar lietas izskatīšanu, samazināšanu, piedaloties pusēm, kuras atrodas dažādos reģionos. Vairs nav nepieciešams tērēt laiku ceļam un fiziski atrasties tiesas zālē, kurā izskatīs konkrēto strīdu. Lēmumu par pušu dalību procesā, izmantojot Videokonferenci, pieņem tiesnesis, pamatojoties uz procesa dalībnieku rakstisku iesniegumu.

 

2018.gada 14.februārī tika ieviesti grozījumi Rīgas šķīrējtiesas reglamentā, kuri nosaka, ka jebkura procesa puse var vērsties šķīrējtiesā ar lūgumu piedalīties tiesvedības procesā izmantojot Videokonferenci. Neatkarīgi no tā, kur Jūs atrodaties kā procesa dalībnieks, Latvijā vai Austrālijā, Jums nav nepieciešams fiziski ierasties Rīgas šķīrējtiesas telpās, kurās notiks šķīrējtiesas process. Šobrīd Rīgas šķīrējtiesa ir aprīkota ar nepieciešamām iekārtam, kuras nodrošina pusēm dalību tiesas procesā Videokonferences režīmā.

 

Galvenā atšķirība pušu dalībai šķīrējtiesvedības procesā Rīgas šķīrējtiesā, izmantojot Videokonferenci, ir pušu ierašanās noteiktās telpās, kurās atrodas Rīgas šķīrējtiesas pilnvarota persona. Pilnvarota persona – tā ir šķīrējtiesas izvēlēta persona, kura veiks procesa dalībnieka un telpas, kurā notiks Videokonference, identifikāciju. Izmantojot speciālo aprīkojumu, notiek procesa dalībnieka ierakstīšana, kā arī, noteikti tiek veikta protokolēšana un sagatavots tiesas sēdes protokols. Jebkura procesa puse var lūgt Videokonferenci vismaz 5 (piecas) darba dienas pirms nozīmētās tiesas sēdes. Procesa dalībniekam atliek tikai ierasties Videokonferences nozīmētajā laikā un vietā.

 

Gadījumā, ja Jūs vēlaties uzzināt vairāk par to, kā organizēt tiesas procesu Rīgas šķīrējtiesā, izmantojot Videokonferenci, lūdzam zvanīt pa telefonu 67365100 vai rakstīt mums uz info@court.lv.

 

Labprāt atbildēsim uz visiem Jūsu interesējošiem jautājumiem un organizēt Jums videokonferenci!Komentāri


Nav komentāru...    Rakstīt komentāru