RŠT ir doto organizāciju biedrs

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera

Mediācija un ADR

Latvijas Tirgotāju Asociācija

Rīgas Biznesa kamera

Jaunumi

Jaunumu kalendārs

<< < 2019 Aprīlis > >>
Pd Ot Tr Ct Pt St Sv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

Jaunumi


Meklēt:

Labākie juristi un advokāti

09-04-2019

Rīgas šķīrējtiesai, kā arī Latvijas šķīrējtiesvedībai kopumā, aprit 20 gadi, tāpēc atgādinām, ka mūsu publikācijas tieši svētku mēnesī - aprīlī- ir īpašas.

Šodien pastāstīsim Jums par vienu no svarīgākajām mūsu, kā arī Jūsu kā uzņēmēja, ja izmantojat šķīrējtiesu priekšrocības, saprotot to nepieciešamību biznesa attīstībā, darba sastāvdaļām. Runāsim par šķīrējtiesnešiem. 

 

Rūpējoties par to, lai Jūs saņemtu no mums tikai kvalitatīvi um kvalificēti izpildīta darba augļus, šķīrējtiesnešu sastāva izvēlei mēs pievēršam īpašu uzmanību. Varam droši lepoties ar to, ka uz doto brīdi kopā ar mums strādā 57 augsti kvalificēti tiesneši, plaši pazīstami Latvijas un citu valstu juridiskajā sfērā. Šis darbs tiek veikts Jūsu ērtībai, ja tiek vērtēta Jūsu atrašanās vieta, Jūsu biznesa specifikācijas speciālista izvēle, augsta kvalifikācija, reputācija u.c.

 

Rīgas šķīrējtiesa ir lielākā Latvijā. Šķīrējtiesneši- labākie juristi un advokāti - strādā Rīgā un Latvijas reģionos, kā arī ārzemēs. Ar sarakstu un katra šķīrējtiesneša aprakstu un foto varat iepazīties šeit.

 

Lielākā daļa Rīgas šķīrējtiesas šķīrējtiesnešu ir zvērināti advokāti, Advokātu kolēģijas locekļi, juristi ar lielu darba pieredzi, sociāli aktīvi cilvēki, mediju personas, pasniedzēji, LR jaunu likumu un likumu grozījumu izstrādes darba grupas locekļi.

 

Kāpēc šķīrējtiesnešu štatā ir tik daudz?

Pastāv sekojoši iemesli:

 

  1. Par iemeslu šķīrējtiesnešu skaita paplašināšanai reģionos kļuva Šķīrējtiesu likums, kura pieņemšanas rezultātā savu darbību pārtrauca vairāk kā 70% Latvijas šķīrējtiesu. Kas nozīmē, ka tiem uzņēmējiem, kuriem bija ērti izskatīt lietas reģionālajās šķīrējtiesās, daļēji tika zaudēta šī iespēja, tādēļ sniedzot šādu ipieejamību mēs atjaunojām iepriekšējās iespējas.

     
  2. Strīdi mēdz būt ļoti dažādi, pavisam no atšķirīgām darbības sfērām, šo sfēru nianses var būt ļoti svarīgas lēmuma pieņemšanā risinot strīdu, taču tiesnesis nevar būt speciālists visās sfērās. Tāpēc RŠT pusēm ir iespēja izvēlēties šķīrējtiesnesi, kurš labi pārvalda kādu konkrētu sfēru, lai nebūtu jāpieaicina papildus eksperti, tā tērējot laika un finansiālos resursus.

     
  3. Strīda izskatīšanas vietu puses arī var izvēlēties patstāvīgi, turklāt starptautisko darījumu strīdos tas ir īpaši nozīmīgi. RŠT štatā ir pieejami arī šķīrējtiesneši no ārzemēm, kas ļauj Jums droši ierakstīt šķīrējtiesas atrunu līgumos, paskaidrojot partnerim, ka arī viņa valstī (vai blakusvalstī) par RŠT zina, un, ja radīsies nepieciešamība, tad ir iespējams izskatīt strīdu partnera teritorijā. (Var izmantot arī partnera valsts likumdošanu, norādot to līgumā). 

 

Ejiet pēc saites šeit un iepazīstieties ar mūsu šķīrējtiesnešu sarakstu.

 

Atgādinām un uzaicinām! 30.04. plkst. 16:00 viena no Rīgas šķīrējtiesas goda šķīrējtiesnešiem, RŠT prezidija locekle, lektore, pieredzējusi juriste novadīs bezmaksas biznesa semināru par aktuālu tēmu “Šķīrējtiesvedības nozīme mūsdienu biznesā”. Vairāk informācijas un reģistrācijas iespējas meklējiet pēc saites šeit!Komentāri


Nav komentāru...    Rakstīt komentāru