RŠT ir doto organizāciju biedrs

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera

Mediācija un ADR

Latvijas Tirgotāju Asociācija

Rīgas Biznesa kamera

Jaunumi

Jaunumu kalendārs

<< < 2019 Maijs > >>
Pd Ot Tr Ct Pt St Sv
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

Jaunumi


Meklēt:

Pārkāpjot 20 gadu slieksnim

07-05-2019

Pagātne, Tagadne un Nākotne

 

Aizvadot svētku Dzimšanas dienas mēnesi, Rīgas šķīrējtiesas pamalicēja un priešsēdētāja uzruna:

 

Priekš manis kā Rīgas šķīrējtiesas priekšsēdētāja (RŠT) ir liels gods un prieks no visa RŠT kolektīva pateikties visiem uzņēmējiem, kuri ir uzticējuši mūsu šķīrējtiesnešiem viņu strīdu izskatīšanu. Šodien, kad ir pārkāpts 20 gadu slieksnis, es ar lepnumu varu teikt, ka mūsu kolektīvs ir veicis lielu darbu, lai šķīrējtiesvedības process būtu pieejams ikkatram, un lai pēc iespējas vairāk uzņēmēju zinātu par šķīrējtiesvedības priekšrocībām un varētu to izmantot savā ikdienas darbā.

 

Es vēlos pateikt “Paldies!” katram mūsu kolektīva loceklim, kurš ar savu darbu katru dienu ir radījis un turpina pilnveidot šo organizāciju, ieguldot savu profesionālismu un savas dvēseles daļu. Es vēlos pateikt “Paldies!” katram RŠT šķīrējtiesnesim, par to, ka Jūs esat profesionālitates un godīguma paraugs. Paldies tieši Jums par to, ka esat kopā ar mums!

 

Ja ieskatāmies pagātnē, pat 10 gadus atpakaļ mēs nevarējām iedomāties, ka varēsim sasniegt šādus veiksmīgus rezultātus: tā ir - liela profesionālu šķīrējtiesnešu komanda (viena no lielākajām Latvijā), tajā skaitā arī starptautisku; dinamiska un ļoti informatīva mājaslapa; pastāvīga izglītojošo semināru organizēšana uzņēmējiem; dalība asociācijās- Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Latvijas tirgotāju asociācija, Mediācija un ADR, Rīgas biznesa kamera. Alternatīvo strīdu izšķirsanas veidu asociācijas pamatā tika izveidoti Rīgas šķīrējtiesas Mediācijas nams un Rīgas šķīrejtiesas Izsoļu nams. Tika izveidots virtuālais kabinets, kurā puses var tiešsaistē (online) sekot līdzi procesuālajiem termiņiem un dokumentu apritei lietā. Šobrīd ir iespēja izskatīt strīdu arī videokonferences režīmā.

 

Mēs darām visu iespējamo, lai Latvijas šķīrējtiesvdība būtu vienā līmenī ar pasaules arbitrāžas centriem. Protams, priekšā vēl ir daudz darba, taču jau šodien, pateicoties RŠT dalībai starptautiskajās konferencēs un simpozijos, Latvijas šķīrejtiesvdības process ir zināms daudzās pasaules valstīs. Pateicoties mūsu darbinieku darbam, daudzi starptautiski eksperti ir novērtējuši un atzinuši Latvijas šķīrējtiesu un ar to saistīto likumdošanu kā vienu no progresīvākajām un profesionālākajām pasaulē.

 

Šobrīd droši var teikt, ka pateicoties 2014.- 2015. gada reformai, jauna Šķīrējtiesu likuma pieņemšanai, alternatīvās šķīrējtiesvedības sfērā tika noformulēts stabils pamats, pateicoties kuram šķīrējtiesas strīdu izskatīšanas kārtība ir kļuvusi par labu palīgu valsts tiesām. Šobrīd var droši apgalvot, ka Latvija jo vairāk kļūst par pamanāmu starptautisko šķīrējtiesvedības centru.

 

Nobeigumā vēlreiz vēlos pateikt “Paldies!” Latvijas uzņēmējiem, kuri ir mūsu ekonomikas dzinējspēks, par viņu vīrišķību un entuziasmu. Jo tikai pateicoties Jums var pastāvēt, attīstīties un uzplaukt jebkura sabiedrība. Un arī mēs, Rīgas šķīrējtiesa, kā alternatīvs strīdu izskatīšanas institūts, palīdzēsim Jums. Jo Rīgas šķīrējtiesas misija ir - “Izšķirot strīdus ātri un kvalificēti, mēs padarām biznesa pasauli godīgāku un saprātīgāku.”

 

Veiksmi un uzplaukumu Jums!

 

 

Rīgas šķīrējtiesas priekšsēdētājs Jurijs Ņikuļcovs

 

 

 

 Komentāri


Nav komentāru...    Rakstīt komentāru