RŠT ir doto organizāciju biedrs

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera

Mediācija un ADR

Latvijas Tirgotāju Asociācija

Rīgas Biznesa kamera

Jaunumi

Jaunumu kalendārs

<< < 2019 Jūlijs > >>
Pd Ot Tr Ct Pt St Sv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Jaunumi


Meklēt:

Mūsu tipveida dokumentu paraugu veidu starpā ir parādījies jauns - preču pavadzīme!

16-07-2019

Šodien mēs paziņojam Jums, ka mūsu mājaslapā tika pievienota jauna dokumenta forma - preču pavadzīme


Rīgas šķīrējtiesa ir zināma ne tikai strīdu risināšanas dēļ, bet arī kā daudzu citu pakalpojumu, ar kuriem Jūs varat iepazīties sadaļā Atbalsts, nodrošinātajs.

Šo plašo funkciju spektrā ietilpst arī bezmaksas pakalpojumi, viens no tiem- tipveida dokumenta paraugi, kurus Jūs varat apskatīt pēc saites šeit. Mūsu mājaslapā Jūs atradīsiet 28 dažādas dokumentu formas, kas attiecas uz juridisko drošību - Jūsu vai Jūsu uzņēmējdarbības. Un šobrīd mājaslapā ir paradījies dokumenta, kura svarīgumu uzņēmēji bieži vien nenovērtē, paraugs, un tās ir Preču pavadzīme (dokuments Nr.28 pēc saites). 


Veicot saimniecisko darbību un pārdodot preces, ne vienmēr ir iespēja noslēgt rakstveida līgumu un atrunāt visas iespējamās nianses. Tāpēc, šajā gadījumā ir noderīgi izmantot preču pavadzīmi, kurā būs aprakstīti tādi jautājumi, kā :

 • samaksas termiņš;
 • nokavējuma nauda, ja preču pavadzīme-rēķins netiks apmaksāts noteiktajā termiņā; pārdodamās preces īpašumtiesības;
 • strīdu izskatīšanas kārtība;
 • un citi svarīgi momenti, lai nodrošināt Jūsu biznesu no apzinātām problēmām
   

Svarīgi! Augstāk minētie noteikumi būs spēkā un saistīs Pircēju tad un tikai tad, ja preču pavadzīmi ir parakstījis Pircēja pilnvarots pārstāvis vai Pircēja kompānijas valdes loceklis.
 

Iesakām izmantot pavadzīmē-rēķinos sekojošu šķīrējtiesas klauzulu:

«Parakstot šo Preču pavadzīmi-rēķinu Preču nosūtītājs un Preču saņēmējs vienojas, ka par katru nokavēto apmaksas kalendāro dienu tiek aprēķināts nokavējuma procenti 1 (viena)% apmērā no savlaicīgi neapmaksātās summas. Preces līdz tās pilnīgai apmaksai ir Preču pārdevēja īpašums. Jebkurš strīds, nesaskaņa vai prasība, kas izriet no šīs pavadzīmes rēķina, kas skar to vai tā pārkāpšanu, izbeigšanu vai spēkā neesamību, tiks izšķirts Rīgas šķīrējtiesā, saskaņā ar šķīrējtiesas reglamentu, viena šķīrējtiesneša sastāvā rakstveida procesā uz iesniegto dokumentu pamata vai LR tiesā pēc prasītāja izvēles.»Parakstot pavadzīmi vai rēķinu, kurā ir iekļauta šķīrējtiesas klauzula, tiek iegūtas sekojošas priekšrocības:

 • lietas izskatīšanas ilgums 6 nedēļas;
 • procesa konfidencialitāte;
 • šķīrējtiesas spriedums ir galīgs un nav pārsūdzams.

 

 Ar citām šķīrējtiesas priekšrocībām iepazīstieties pēc saites šeit.


 

Gadījumā, ja Jums ir palikuši jautājumi sakarā ar preču pavadzīmēm un strīdu izšķiršanu šķīrējtiesā, būsim priecīgi sniegt atbildes. Tāpat droši rakstiet, kādu dokumentu paraugus Jūs vēlētos redzēt mūsu mājaslapā - mēs esam atverti Jūsu piedāvājumiem, jo gribam atvieglot Jūsu dzīvi - darbinieku un uzņēmēju ikdienu.


Ar cieņu,
Rīgas šķīrējtiesaKomentāri


Nav komentāru...  Rakstīt komentāru