RŠT ir doto organizāciju biedrs

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera

Mediācija un ADR

Latvijas Tirgotāju Asociācija

Rīgas Biznesa kamera

Jaunumi

Jaunumu kalendārs

<< < 2022 Maijs > >>
Pd Ot Tr Ct Pt St Sv
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Jaunumi


Meklēt:

Obligātā E-adrese uzņēmumiem! Instrukcija!

1
31-05-2022

Mūsu ikdiena ir kļuvusi tik mobila, ka vairs nespējam iedomāties uzņēmējdarbību bez virtuālajiem rīkiem ne tikai saziņā, bet arī darījumu slēgšanā. Pēdējo gadu laikā, slēdzot savstarpējus darījumus, aktīvi tiek lietots e-paraksts, kā drošs līgumu slēgšanas līdzeklis, sevišķi mainīgajos pasaules apstākļos, kad darījumu slēgšana notiek attālināti.

 

Vēl viens rīks, kuru jau plaši izmanto Igaunijā un kurš no 2023. gada 1. janvāra būs obligāts lietošanā arī uzņēmumiem Latvijā un citiem reģistros reģistrētiem tiesību subjektiem, ir e-adrese.

 

E-adrese ir oficiāla elektroniskā adrese, kuru valsts noteikusi kā drošas saziņas pakalpojumu. Tā ir uzņēmuma digitālā pastkastīte, kā arī ērts un drošs veids, kā sazināties ne tikai ar valsts un pašvaldību iestādēm, bet arī tām iestādēm, kas iekļautas Uzņēmumu reģistra tīmekļa vietnē pieejamajā Publisko personu un iestāžu sarakstā. E-adrese ļauj efektīvi sazināties jebkurā laikā un atrašanās vietā.

 

Ja Jūsu uzņēmumam ir izveidota e-adrese, turpmāk valsts un pašvaldības iestādes sazināsies ar Jums, izmantojot doto adresi un vairs nesūtīs vēstules papīra formātā uz juridisko adresi. Tāapat arī jebkuri dokumenti, kurus Jūs sūtīsiet savam sadarbības partnerim uz e-adresi, tiks uzskatīti par oficiāli saņemtiem.

 

Kādi ir ieguvumi lietojot e-adresi:

  • Jūs varat apmainīties ar dokumentiem vai pieprasīt pakalpojumus jebkurā laikā un vietā;
  • Jūs saudzējat resursus un vidi, jo vairs nenotiek dokumentu apmaiņa papīra formātā;
  • Jūs saņemat visas ienākošās vēstules laikā un vienuviet. Jūs savlaicīgi saņemat informāciju!
  • Jūsu oficiālie dokumenti būs drošībā: tie nenoklīdīs un būs pasargāti no krāpniekiem;
  • Jūs varēsiet būt pārliecināts, ka lietojot e-adresi, dokumenta sūtītājs ir tā persona, par kuru tā uzdodas.

 

SVARĪGI!!! E-adrese nodrošina elektronisko saziņu un jebkuru elektronisko dokumentu apriti neatkarīgi no to juridiskā spēka. Ja dokumentam, piemēram līgumam vai aktam, nepieciešams nodrošināt juridisko spēku, tas jāparaksta ar drošu elektronisko parakstu – līdzīgi, kā tas tiktu darīts, izmantojot citus saziņas kanālus, piemēram, sūtot dokumentu e-pastā. Paraksts e-adresē jālieto atbilstoši regulējumam par konkrēto dokumentu apriti papīra vai elektroniskā formā.

 

! Tas, ka dokuments ir nosūtīts adresātam e-adresē, juridisko spēku nepiešķir, tikai nodrošina dokumenta piegādi!

 

Bezmaksas Instrukciju "Kā izveidot E-adresi" atradīsiet Rīgas šķīrējtiesas mājaslapas sadaļā Atbalsts. 

 

Informējam: E-adreses pārzinis ir Valsts reģionālās attīstības aģentūra (VRAA). E-adreses tehniskais atbalsts ir pieejams pa tālruni 66155505 vai e-pastā atbalsts@vraa.gov.lv.

 

Esiet informēti, pieejami un izmantojiet pieejamos saziņas veidus- tie palīdzēs Jūsu uzņēmumam augt un attīstīties!Komentāri

Marina Ķere (28.06.2022 10:30)

Paldies par rakstu! Ļoti vērtīga info!
Rakstīt komentāru