RŠT ir doto organizāciju biedrs

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera

Mediācija un ADR

Latvijas Tirgotāju Asociācija

Rīgas Biznesa kamera

Jaunumi

Jaunumu kalendārs

<< < 2018 Maijs > >>
Pd Ot Tr Ct Pt St Sv
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123

Jaunumi


Meklēt:

Kā saīsināt strīda izskatīšanas termiņu?

29-05-2018

Tiesvedība ātri un kvalitatīvi?

 

Vidējais strīda izskatīšanas termiņš Rīgas šķīrējtiesā ir 5-6 nedēļas.

 

Kā vēl saīsināt šo termiņu?

 

Jebkurā tiesas procesā, strīda izskatīšanas termiņš ir būtisks un svarīgs faktors jebkurai pusei, gan prasītājam, gan atbildētājam. Strīda izskatīšana vispārējās jurisdikcijas tiesā (valsts tiesa) var ilgt vairākus gadus. Vidējais termiņš strīda izskatīšanai Rīgas šķīrējtiesā ir tikai 5-6 nedēļas. Tomēr, arī šo termiņu var saīsināt... Par to, kā to var izdarīt, lasiet zemāk!

 

Praksē, kā ierasts, tiesvedības process valsts tiesās var pārvērsties nebeidzamā stāstā, kurš aizņem ļoti lielu iesaistīto pušu uzmanību, laiku un naudu. Bieži tas kļūst par ''principa jautājumu'' un runa jau vairs nav par kompromisa atrašanu. Bet ko pusēm nozīmē strīda izskatīšanas termiņš?!

Kreditoram (prasītājam) – bieži vien tas ir dzīvības un nāves jautājums, piemēram, lai tiktu galā ar saviem parādiem.

Parādniekam (atbildētājam)- tas ir veids kā pielikt punktu strīdos ar kreditoru un sākt jaunu dzīvi.

 

Mazliet par izskatīšanas termiņiem šķīrējtiesas procesā... kādēļ 5-6 nedēļas un kā šo termiņu var vēl saīsināt ? Saskaņā ar Rīgas šķīrējtiesas reglamentu ir atrunāti 2 (divi) obligātie procesa termiņi:

1) 32. punkts (Atsauksme uz prasību) – (1) Atsauksmi uz prasību atbildētājs iesniedz šķīrējtiesā 15 (piecpadsmit) dienu laikā no paziņojuma par prasības pieteikuma saņemšanu nosūtīšanas dienas. Šķīrējtiesas līgumā puses var vienoties par atsauksmes iesniegšanas īsāku termiņu.

2) 34. punkts (šķīrējtiesas sēdes noteikšana) – (3) Šī punkta 2. daļā noteiktais paziņojums par pirmo šķīrējtiesas sēdi tiek nodots pusēm pret parakstu vai nosūtīts ierakstītā vēstulē ne vēlāk kā 15 dienas pirms sēdes, ja puses nav vienojušās par īsāku termiņu.

 

Kā Jūs redzat abos augstākminētajos punktos, pēc abu pušu vienošanās un abpusēja iesnieguma, šķīrējtiesas procesa termiņi var tikt mainīti, pamatojoties uz atsauksmes uz prasības pieteikumu iesniegšanas un/vai paziņojuma par šķīrējtiesas sēdi nosūtīšanas termiņa samazināšanu. Praksē tas izskatās šādi: ja puses ir vienojušās, ka strīds var tikt izskatīts ātrāk, kā tas ir noteikts reglamentā, tad pusēm ir tiesības mainīt ierasto kārtību – rakstveidā paziņojot par vēlamajām izmaiņām Rīgas šķīrējtiesas kanceleju.

 

Viena no šķīrējtiesas priekšrocībām - iespēja mainīt tiesvedības procesa gaitu, ja puses ir par to abpusēji vienojušās.

 

Gadījumā,ja Jūs vēlaties uzzināt vairāk par to kā izskatīt radušos strīdu ar partneri ātrāk vai Jums ir radušies kādi citi jautājumi, uz kuriem vēlaties saņemt atbildes, lūdzam zvanīt pa telefonu 67365100 vai rakstīt mums uz info@court.lv.

 

Būsim priecīgi atbildēt uz visiem Jūsu jautājumiem!Komentāri


Nav komentāru...    Rakstīt komentāru