RŠT ir doto organizāciju biedrs

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera

Mediācija un ADR

Latvijas Tirgotāju Asociācija

Rīgas Biznesa kamera

Jaunumi

Jaunumu kalendārs

<< < 2018 Janvāris > >>
Pd Ot Tr Ct Pt St Sv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Jaunumi


Meklēt:

Izmaiņas likumdošanā 2018. gadā

10-01-2018

2018.gada 1. janvārī stājās spēkā vairāki likumi, kā arī grozījumi Komerclikumā un nodokļu jomā.

 

Katrai organizācijai ir ļoti svarīgi pastāvīgi uzraudzīt izmaiņas likumdošanā, lai tām varētu savlaicīgi pielāgoties. Pārbaudiet, vai visu pildāt saskaņā ar jaunajiem likumiem vai to grozījumiem! Atgādināsim kādi tie ir un kur lasīt plašāku informāciju par tiem.

 

Komerclikums

 

Veiktie grozījumi uzlabo obligāciju konversiju un pamatkapitāla palielināšanas procesu, atvieglo kapitālsabiedrības uzņēmējdarbības veikšanu, darbiniekiem piešķiramo akciju ieguvi, pieteikuma iesniegšanu Uzņēmuma reģistrā, stiprina mazākuma dalībnieku (akcionāru) tiesības, kā arī nosaka dažādas definīcijas un regulē termiņus.

 

1. Atvieglojumi pamatkapitāla palielināšanai – grozījumi atvieglo AS pamatkapitāla palielināšanas procedūru, nosakot arī minimālo pirmtiesību termiņu. Skaidri noteiktas pirmtiesību ierobežošanas un atteikšanās no pirmtiesībām procedūras.

2. Pamatkapitāla palielināšana uz peļņas rēķina – grozījumi paredz iespēju AS ar vairākiem akcionāriem palielināt pamatkapitālu ar savu “pozitīvo starpību” (starpība starp pamatkapitālu un rezerves). Iepriekš tāda iespēja bija tikai SIA.

3. Nosacītais pamatkapitāls – grozījumi nosaka lēmumu pieņemšanu pamatkapitāla palielināšanas procesā.

4. Savu akciju iegūšana un turēšana – grozījumos noteikts savu akciju iegūšanas principi, atvieglo darbiniekiem piešķiramo akciju ieguvi un noteic savu akciju turēšanas termiņus.

5. Personāla akcijas un personāla opcijas – grozījumos noteikts, ka personāla akcijas ir īpaša akciju kategorija, ietver regulējumu par darbiniekiem un valdes locekļiem piešķiramām akcijām un citiem vērtspapīriem, kas dod tiesības darbiniekiem un valdes locekļiem iegūt sabiedrības akcijas, kā arī tika izdalīts pants par personāla opcijām.

6. Dalībnieku (akcionāru) sapulces lēmumu atcelšana – grozījumi stiprina mazākuma dalībnieku (akcionāru) tiesības, paredz tiesas nolēmumu nosūtīšanas kārtību Uzņēmumu reģistram.

7. Padomes locekļu ievēlēšana – nosaka padomes locekļu ievēlēšanu viena akcionāra AS un padomes locekļu pilnvaru termiņu.

8. Padomes lēmumu noformēšana – grozījumos noteikts, ka tikai attiecīgās padomes sēdes vadītājam ir tiesības apliecināt padomes sēdes protokola atvasinājumu, ko paredz iesniegt Uzņēmumu reģistrā.

9. Valdes skaitliskais sastāvs – turpmāk kapitālsabiedrības statūtos var noteikt mainīgu valdes locekļu skaitu, noteikta kartība, kādā tiek aprēķināts valdes sēdes kvorums.

10. Valdes un padomes locekļu atbildības noilgums – grozījumi paredz saīsināt valdes un padomes locekļu atbildību līdz 5 gadu termiņam, precizēta kreditora prasības procedūra sabiedrības labā.

11. Ierakstu izdarīšana SIA dalībnieku reģistrā – regulējumi attiecas uz daļas pāreju ar publiskās varas pārstāvja iesaisti, valdes administratīvo atbildi un valdes maiņu.

12. Pirmpirkuma tiesības pamatkapitāla daļu piespiedu atsavināšanas gadījumā – grozījumi paredz ierakstu izdarīšanu SIA dalībnieku reģistrā, ja notikusi pamatkapitāla daļu piespiedu atsavināšana: daļas iegūtas mantojumā, ar tiesas spriedumu vai izlietojot komercķīlu vai arī daļu atsavināšanu veicis zvērināts tiesu izpildītājs vai maksātnespējas procesa administrators.

13. Patiesā labuma guvēju regulējums – ir jānorāda konkrēta persona, kas ietekmē uzņēmējdarbības vadīšanu, kontrolēšanu.

14. Saistīto personu darījumu noslēgšana – tika mainīta “saistītās personas” (valdes locekļi, dibinātāji, padomes locekļi, kas ietekmē uzņēmuma komercdarbību, vai tuvi radinieki) definīcija, noteikta darījumu noslēgšanas kārtība un neievērošanas sekas.

15. Likvidācijas process – regulē kreditoru pieteikšanās termiņu, kreditoru aizsardzību sabiedrības likvidācijas gadījumā, likvidācijas sākuma finanšu pārskatu un atlikušās mantas sadali.

16. Kapitālsabiedrības neatrašanās juridiskajā adresē – kapitālsabiedrībai noteikts viens mēnesis iesniegt paskaidrojumu Uzņēmumu reģistram kāpēc sasniedzamība netika nodrošināta vai iesniegt pieteikumu juridiskās adreses maiņai.

17. Ārvalsts komersanta filiāles izslēgšana – turpmāk ierakstus par ārvalsts komersanta filiāli komercreģistrā Uzņēmumu reģistrs varēs izdarīt, pamatojoties uz Biznesa reģistru informācijas sistēmas (BRIS) paziņojumu no dalībvalstu reģistra, kurā reģistrēts attiecīgais ārvalsts komersants. Pamatojoties uz BRIS sniegto informāciju, Uzņēmumu reģistrs vienpusēji varēs izbeigt darbību ārvalsts komersanta dibinātai filiālei Latvijā.

18. Uzņēmumu reģistra pieteikumu veidlapas – turpmāk nebūs obligāti jāizmanto Uzņēmumu reģistra pieteikuma veidlapas, varēs iesniegt brīvā forma, tajā ietverot likuma noteiktās ziņas un pievienojot likumā paredzētos dokumentus.

19. Uzņēmumu reģistra tiešsaistes forma – izmantojot e-pakalpojumu attiecībā uz visiem Uzņēmumu reģistrā iesniegtajiem dokumentiem, tiesību subjektiem un personām, tiek piemērota samazināta valsts nodevas likme 90% apmērā.

20. Publikācija oficiālajā izdevumā „Latvijas Vēstnesis” pamatkapitāla samazināšanas gadījumā – komersantiem tiek atvieglota pamatkapitāla samazināšanas procedūra, kapitālsabiedrībai vairs nebūs jāsniedz informācija oficiālajam izdevumam ''Latvijas Vēstnesis”'.

 

Plašāku informāciju par visiem grozījumiem lasiet LR Tieslietu ministrijas mājaslapā vai Komerclikumā.

 

Nodokļi

UZMANĪBU - ir daudz SVARĪGU izmaiņu! NOKLIKŠĶINIET un LASIET detalizētu aprakstu!

 

1. Uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) maksātājiem

2. Mikrouzņēmuma nodokļa (MUN) maksātājiem 

3. PVN maksātājiem 

4. Iedzīvotāju ienākuma nodoklis, Valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, dividendes 

5. Uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodoklis 

 

Sekojiet izmaiņām likumos, lai veiktu pareizu uzņēmējdarbību!

Sazinieties ar mums, lai saņemtu juridisku konsultāciju, jo mēs vienmēr esam priecīgi Jums palīdzēt!Komentāri


Nav komentāru...    Rakstīt komentāru