RŠT ir doto organizāciju biedrs

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera

Mediācija un ADR

Latvijas Tirgotāju Asociācija

Rīgas Biznesa kamera

Jaunumi

Jaunumu kalendārs

<< < 2019 Jūnijs > >>
Pd Ot Tr Ct Pt St Sv
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Jaunumi


Meklēt:

Kā biznesā juridiski pareizi vienoties ar izziņu, zvanu un e-pastu palīdzību?

04-06-2019

Šodien rakstā par to:

 • Kā juridiski pareizi izmantot telefonu sarunās ar partneri?
 • Kā vienoties caur messendžeriem (mobilajām aplikacijām), lai ietaupītu laiku, kas tiktu veltīts tikoties ar partneri, lai parakstītu līguma papildinājumus?
 • Ko ir nepieciešams izdarīt, lai e-pasta sarakstei būtu juridiskais spēks?

 

Viena no svarīgajām biznesa sastāvdaļām ir komunikācija ar partneri, klientu. Gadās, ka ir nepieciešams par kaut ko vienoties, bet maznozīmīgu nianšu dēļ braukšana pie partnera, lai dokumentāli visu piefiksētu (it īpaši, ja Jūs un Jūsu partneris atrodaties dažādās pilsētās vai valstīs) šķiet apgrūtinoša.

 

Mēs vienmēr esam par to, lai vadītu biznesu maksimāli vienkāršāk, lai tas attīstītos un pastāvētu iespēja izvairīties no liekām izmaksām, pūlēm un grūtībām. Un, protams, komunikācijai arī biznesā var izmantot to saziņas kanālu, kurš Jums ir visērtākais.

 

Taču notiek tā, ka pārāk bieži mēs sastopamies ar problēmām, kad tiesā strīda pusēm, pierādot savu taisnību, trūkst pierādījumu un tas ir tāpēc, ka viņu telefonu sarunām, izziņām, elektroniski sūtītām vēstulēm nav juridiskā spēka. Tad kā lai, piemēram, izziņai, kas saņemta WatsApp'ā iegūt juridisko spēku?!

 

Un tagad daudzi no Jums nodomās "es netaisos ne ar vienu tiesāties un uz mani tas neattiecas!" Attiecas gan! NEVIENS no tiem, kas pēc tam sniedz prasības Rīgas šķīrējtiesā (vai citā tiesā), parakstot līgumu, neplānoja tiesāties ar otro līguma pusi, taču gadās dažādas lietas, pat nepatīkamas, tāpēc ir nepieciešams VIENKĀRŠI UZREIZ pareizi noformēt dokumentus un parakstīt līgumu. Jā, tieši līgumā ir nepieciešams atrunāt saziņas kanālu izmantošanu.

 

Tātad, pēc būtības:

 

 • Dažādu iemeslu dēļ līguma noteikumi var mainīties, piemēram, preces piegādes vai apmaksas termiņi, tāpēc ideālajā variantā ir nepieciešams parakstīt papildus vienošanos, taču ne vienmēr ir iespējas to realizēt, piemēram, trūkst laika. Tāpēc padomājiet, kā abām pusēm būs ērtāk komunicēt un vienoties.

   
 • Iekļaujiet līguma atsevišķu punktu par komunikāciju ar partneri.

   
 • Gadās, ka Jūs sarakstē vai telefona sarunā vienojaties ar personu, kas nav uzņēmuma pilnvarotā persona, tāpēc, pārskatot līgumā noteiktos saziņas kanālus, iekavās obligāti norādiet konkrētas e-pasta adreses, konkrētus telefona numurus komunikācijai, piemēram, caur WhatsApp vai Viber.

   
 • Komunicējiet tikai caur to e-pasta adresi, kas ir norādīta līgumā, kā saziņas adreses, ne to, kas norādīta līgumā rekvizītu sadaļā.
   
 • Ja komunicējiet ar partneri pa telefonu, pēc telefona zvana nosūtiet uz e-pastu, kas norādīts līgumā, vēstuli, kurā atsaucoties uz telefona zvanu, Jūs norādat informāciju ar to, par ko Jūs vienojāties. Panāciet to, lai Jums atbildētu ar apstiprinājumu.
   
 • Laba prakse - līgumā atsaukties uz iepriekšējo saraksti, kura tika veikta pirms līguma parakstīšanas. It īpaši, ja kompānijā ir liela menedžeru mainība, jo Jūs vienkārši nevarat zināt, ko un kad varēja apsolīt Jūsu partnerim.

 

Šīs ir vienkāršas un ļoti efektīvas metodes, kā nodrošināt juridisko spēku Jūsu vienošanām un izvairīties no daudzām problēmām biznesā!

 

Veiksmi!

 

P.s. Kopumā tas ir viss par komunikācijas kanāliem un to pareizu izmantošanu, un jau drīz mēs rakstīsim, kā tieši juridiski pareizi vadīt pārrunas. Sekojiet jaunumiem šeit, Facebook lapā, Instagram lapā!Komentāri


Nav komentāru...  Rakstīt komentāru